Χαιρετώ όλη την παρέα, θα ηθελα και εγω τις πολυτιμες συμβουλες σας.( συγγνωμη εξ αρχης δεν ξερω αν γραφω σωστα εδώ)
Η υποθεση περιλαμβανει κλασσικα καταστημα και πρασια. Στον ισογειο χωρο πολυκατοικιας εδώ και 8 χρονια εχει γινει επεκταση καταστηματος (55τμ) τακτοποιημενο στο τεε αλλα στην πραξη οριζοντιας ιδιοκτησιας δεν εχει γινει καμια τροποποιηση που να διευκρινιζει ξεκαθαρα ότι η επεκταση ανήκει στο ισογειο (που σημαινει ότι είναι στον κοινοχρηστο χωρο..?)
Καταστατικο πολυκατοικιας δεν υπαρχει καθως ηταν ενας ο ιδιοκτητης μεχρι πριν 3 χρονια που πουληθηκαν τα 4 διαμερισματα των πανω οροφων και δεν ενδιαφέρθηκε κανεις να φτιαξει. Εγω λοιπον σαν ενοικος του καταστηματος θελω να κανω καποιες τροποποιησεις εσωτερικες και εξωτερικες αλλα δεν υπαρχει συνεναιση από τους υπολοιπους ιδιοκτητες. Από τη στιγμη που δεν υπαρχει καταστατικο πολυκατοικιας μπορουν να με εμποδισουν?
(πχ να αλλαξω την εισοδο του καταστηματος, να βαψω τους εξωτερικους τοιχους και να βγαλω τραπεζια μπροστα στο καταστημα εντος οικοπεδου).
Θα με βοηθουσατε παρα πολύ γιατι εχω γινει το μπαλακι δικηγορων και μηχανικων που δεν τα βρισκουν μεταξυ τους.
Ευχαριστω εκ των προτερων